Maxi Forum

HOŞGELDİN MİSAFİR
Maxi Forumdan Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz...Üye İseniz Giriş Yapınız...
| ~~ MaxiForum EkiBi ~~ |

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Paylaş | 

Video

YazarMesaj
мαχι_σ6
Yönetici
Yönetici

Profil Bilgileri
Cinsiyet Cinsiyet : Erkek
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 586
Puan Puan : 19010907
Başarı Puanı Başarı Puanı : 11
Kayıt Tarihi Kayıt Tarihi : 24/05/10
Nerden Nerden : Ankara
Uyarı Yok !

MesajKonu: Video   Çarş. Mayıs 26, 2010 1:42 pm

Caz sanatçısı Yıldız İbrahimova, eski Rumeli türkülerinden oluşan yeni albümünün hazırlık çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

İbrahimova, 9. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapasımında Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserde, kanunda Tahir Aydoğdu, piyanoda Çetin Bilge Akıncı ve neyde Bilgin Canaz'dan oluşan Girift Trio ile aynı sahneyi paylaştı.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İbrahimova, festival kapsamında 7 yıl önce Okay Temiz ile Kanlıdivane Antik Kenti'nde konser verdiğini hatırlattı.
Tahir Aydoğdu ile de yaklaşık 10 gün önce Ankara'da konser verdiklerini ifade eden İbrahimova, festival kapsamında verdiği konserde farklı bir enstrüman grubu ile çalıştığını, repertuvarını seçerken de her tür tattan değişik müzik türlerine yer verdiğini vurguladı.
Geçtiğimiz günlerde Mersin'deki konserin benzerini '24 Mayıs Kültür ve Eğitim Bayramı' etkinliği çerçevesinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da verdiğini belirten İbrahimova, 'Konser sonrasında, Bulgaristan Kültür Bakanlığınca sanatçı ve eğitimcilere verilen en büyük 4 ödülden birini şimdiye kadar yaptığım çalışmalardan ötürü aldım. Çok mutluyum. Çünkü bu Bulgaristan Kültür Bakanlığının en önemli ödülü. O heyecanla da buraya geldim' diye konuştu.
Mersin festivalinin seviyesinin yüksek olduğunu, gerek organizatörlerin gerekse dinleyici kitlesinin kaliteyi aradığına dikkati çeken İbrahimova, bunun da kentin kültür seviyesini yükselttiğini kaydetti.
İbrahimova, projeleriyle ilgili soru üzerine de şunları söyledi:
'Eski Rumeli türkülerinden oluşan bir albüm hazırlığı düşünüyorum. Aranjmanlarına başladım. Daha önce Balkananatolia adıyla bir albüm yapmıştım. Bu da onun devamı niteliğinde Balkananatolia-2 olacak. Rahmetli eşim Ali Dinçer, böyle bir albümü ve devamını çok istiyordu. Bu sefer Rumeli türküleri olacak. Alt başlık olarak 'Annemin Türküleri' olarak düşünüyorum. Hatta annemin çok güzel sesi var, ikna edebilirsem onu da stüdyoya almayı düşünüyorum. Albüm sonbaharda piyasaya çıkabilir.
Kullanıcı profilini gör http://maxiforum.turkforumpro.com

Video
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÇEKEREK TANIYALIM
» michael jacksonun hayaleti